Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Aktuality

Jarná burza starožitností - fotogalériaVytlačiť
 

V sobotu 4. mája 2019 sa na ihrisku OŠK uskutočnil 1. ročník Jarnej burzy starožitností, ktorej sa zúčastnilo 44 predávajúcich. Všetkým návštevníkom ďakujeme za účasť a už teraz sa tešíme na  ďalšiu burzu.


 
 

Beh Križovánskym chotárom - fotogalériaVytlačiť
 

Beh Križovánskym chotárom

Dňa 13. apríla 2019 sa uskutočnil prvý ročník Behu Križovánskym chotárom. Prišlo vyše 80 bežcov  a v rámcových behoch bežalo takmer 50 detí. Kompletné výsledky sú k dispozícii na Beh.sk. Už sa tešíme na stretnutie na budúci rok 😊


 
 

Babičkine dobroty - fotogalériaVytlačiť
 


 
 

Stavanie mája - fotogalériaVytlačiť
 

Stavanie mája – 30.4.2019

Napriek nie práve priaznivému počasiu hasiči Máj postavili, poľovníci z Poľovníckeho združenia Háj uvarili veľmi dobrý guláš, po ktorom sa len zaprášilo a o kultúrny program sa postarali Folklórna skupina Dudváh a Folklórne súbory Dudvážtek a Dudváh. Všetkým veľmi pekne ďakujeme.


 
 

Deň matiek - pozvánkaVytlačiť
 

Obec Križovany nad Dudváhom,

 Komisia kultúry vzdelávania a športu pri  Obecnom zastupiteľstve

 Vás  srdečne pozývajú

na  oslavu  Dňa  matiek,

ktorá sa uskutoční  12.05.2019 o 15,00 hod. v Kultúrnom dome v Križovanoch nad Dudváhom.

 

Kultúrny program pre Vás  pripravili  deti  zo Základnej školy s materskou školou, Folklórna skupina Dudváh a Folklórne súbory  Dudváh a  Dudvážtek.


 
 

Pozvánka na zasadnutie OZVytlačiť
 


 
 

Stavanie májaVytlačiť
 

Obec Križovany nad Dudváhom, Komisia kultúry, vzdelávania a športu pri OZ Vás srdečne pozývajú dňa 30.4.2019 na Tradičné stavanie Mája pred Hostincom Halán so začiatkom o 18:30 hod.

Príďte sa pozrieť ako sa hasičom z DHZ podarí postaviť Máj, pochutnáte si pri tom na guláši, ktorý pripravia poľovníci z Poľovníckeho združenia Háj. O kultúrny program sa postarajú Folklórna skupina Dudváh a Folklórne súbory Dudvážtek a Dudváh. Pri dobrej hudbe si môžete posedieť, či zatancovať do 24.00 hod. a o pitný režim sa postará p. Halán (stánok bude aj vonku).


 
 

Vynášanie Moreny - 7.4.2019Vytlačiť
 

Ďakujeme Detskému folklórnemu súboru Dudvážtek a všetkým  zúčastneným za vydarenú akciu - Vynášanie Moreny. Je dobré, že sa i takouto formou pripomínajú ľudové  zvyky a tradície našich predkov.


 
 

Šaffova ostroha - 4.4.2019Vytlačiť
 

Osvetové stredisko v Trnave usporiadalo dňa 04.04.2019 regionálne kolo súťaže detských folklórnych súborov a krajskú súťaž v ľudovom tanci Šaffovu  ostrohu 2019.

Detský folklórny súbor Dudvážtek získal diplom za strieborné pásmo. Tanečníci Bc. Eva Michalková a Miroslav Opold postúpili do celoštátneho kola prehliadky. Všetkým za šírenie tradícií a folklóru ďakujeme a gratulujeme. Tanečníkom držíme palce na celoštátnom kole.


 
 

Výročie oslobodenia obceVytlačiť
 

Výročie oslobodenia obce

V predvečer oslobodenia našej obce sme sa stretli pri pamätníku obetiam druhej svetovej vojny a vyjadrili svoju vďaku tým, ktorí obetovali svoje životy, aby sme my dnes mohli žiť v mieri.

Poďakovanie patrí organizátorovi – Slovenskému zväzu protifašistických bojovníkov a folklórnej skupine Dudváh za báseň a krásne piesne, ktoré v ich podaní odzneli.


 
 
Položky 41-50 z 108

Prestavba budovy dielní v ZŠ s MŠ

dnes je: 17.9.2019

meniny má: Olympia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka