Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Križovanské folklórne slávnostiVytlačiť
 

V poslednú augustovú sobotu bol v Križovanoch nad  Dudváhom folklórny sviatok, folklórny súbor Dudváh oslavoval 65. výročie od svojho vzniku a Detský FS Dudvážtek  25. výročie vzniku.

Organizátori pripravili pre návštevníkov bohatý program, na parkovisku pri svadobe bol Kerestúrsky rínek, pozrieť sa dalo do ľudovej izby a poďakovanie patrí aj za Gazdovský dvor pani Ľubice Drinkovej.

Oslavy sa začali sprievodom účinkujúcich po dedine od školy do kultúrneho domu, kde bol pripravený galaprogram, kde nás účasťou poctili župan TTSK Jozef Viskupič, vicežupan Marek Neštický a zástupcovia Matice slovenskej. V programe sa predstavili malí i veľkí členovia súborov so svojimi scénkami a tancami. Bol naozaj zážitok vidieť celý galaprogram, poďakovanie patrí najmä Bc. Eve Michálkovej. 

Folkloristom do ďalších rokov prajeme veľa zdravia a čo najviac detí v Dudvážteku, aby tradíciu a prekrásne kroje mal kto šíriť aj v budúcnosti.


 
 

Prestavba budovy dielní v ZŠ s MŠ

dnes je: 19.10.2019

meniny má: Kristián

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka